Godziny otwarcia
Pon - Pt : 08:00 - 20:00
Lokalizacja
Obrońców Tobruku 38-42
Telefon
+48 732 082 858
Wszywka alkoholowa

Walczysz z uzależneniem? Nie poddawaj się, zgłoś się do nas!

Implantacja leku jakim jest wszywka alkoholowa Esperal Kraków to niezwykle skuteczny sposób walki z uzależnieniem od alkoholu. Nasz specjalistyczny gabinet to usługi wysokiej jakości. Począwszy od konsultacji przed zabiegiem, po bezbolesną implantację leku Wszywka alkoholowa Esperal to sprawdzony sposób na walkę z uzależnieniem od alkoholu.

Zadzwoń do nas
Umów się na wizytę
Przyjdz na zabieg wszycia esperalu
Wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa Esperal pomaga wyleczyć alkoholizm

Alkohol w życiu człowieka jest obecny od dawien dawna. Przez cały okres życia towarzyszy radosnemu świętowaniu lub pozwala oddalić od siebie zmartwienia, troski, niepożądane nastroje. Problem stanowi przede wszystkim zagrożenie uzależnieniem, powszechnym w społeczeństwie u coraz większej liczby osób w coraz młodszym wieku. Co roku rośnie odsetek osób zgłaszających się na różne formy terapii alkoholowych. Istotnym punktem w rozważaniach na temat choroby alkoholowej jest fakt, że nie dotyka ona jedynie uzależnionej jednostki, ale znacząco oddziałuje na kulturę i zachowania całej społeczności. Nie bez przyczyny tak często mówi się o współuzależnieniu, czy też DDA.

Jedną ze skutecznych metod walki z chorobą alkoholową jest wszywka alkoholowa Esperal Kraków, często wybierana przez osoby uzależnione. Wraz z innymi metodami umożliwia osiągnięcie trwałej abstynencji. Wokół tematu wszywki alkoholowej narosło niestety wiele mitów oraz niedomówień. Część fachowców uważa, że metoda ta nie odnosi spektakularnych sukcesów terapeutycznych. W rzeczywistości poprawne zastosowanie wszywki pomaga wyzbyć się uzależnienia.

Oferta
Wszywka alkoholowa

Czym właściwie jest wszywka alkoholowa?

Mianem „wszywki alkoholowej” określa się potocznie jałową tabletkę przeznaczoną do podskórnej implantacji. Przez okres kilku miesięcy (od 8 do 12), Esperal jest stopniowo uwalniany i wchłaniany przez organizm znacząco wpływając na proces przemiany metabolicznej alkoholu, a konkretnie hamując aktywność dehydrogenazy alkoholowej, czyli enzymu odpowiedzialnego za rozkład etanolu w wątrobie. W praktyce oznacza to, że osoba zaszyta podczas konsumpcji trunków naraża się na gwałtowny skok stężenia toksycznego aldehydu octowego we krwi, który wywołuje szereg nieprzyjemnych dolegliwości i objawów charakterystycznych dla intensywnego kaca.

Należy jednak pamiętać, że zastosowanie wszywki alkoholowej nie daje stuprocentowej gwarancji trwałej abstynencji, choć jest to bardzo prawdopodobne. Dlatego Esperal nie stanowi cudownego remedium na chorobę alkoholową. Pośród działań antyalkoholowych, Disulfiram zalicza się do farmakologicznych metod awersyjnych, które umożliwiają wywołanie negatywnych skojarzeń, postawy unikającej i specyficznej nadwrażliwości na alkohol. Pacjent, znając sposób działania Esperalu, świadomie rezygnuje z używania alkoholu. Nie powinno się przy tym pomijać faktu, że największe efekty osiąga się tylko wtedy, jeśli działanie wszywki jest jednocześnie połączone z terapią uzależnień. Dlatego najlepiej po wykonaniu zaszycia alkoholowego zgłosić się na terapię w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień. Tylko kompleksowe leczenie choroby alkoholowej umożliwia pełen efekt terapeutyczny.

Wszywka alkoholowa

Esperal Kraków – wszycie i picie alkoholu

Konsekwencje spożywania alkoholu podczas stosowania metody wszywki alkoholowej są nieprzyjemne, wręcz groźne dla zdrowia, a odczuwa się je już po kilku minutach od rozpoczęcia picia. Objawy przypominają klasyczne zatrucie alkoholowe, którego przyczyną jest wysokie stężenie aldehydu octowego, przy czym w przypadku stosowania Esperalu są one o wiele bardziej dotkliwe i dłużej trwające. Najczęściej obserwuje się:

 • Pulsujący ból i zawroty głowy,
 • Nadmierną potliwość,
 • Kołatanie serca i jego przyśpieszone bicie,
 • Wymioty, biegunkę i nudności,
 • Lęk, stan niepokoju,
 • Zmiany ciśnienia tętniczego,
 • Zaczerwienienie skóry na twarzy na skutek rozszerzania naczyń krwionośnych,
 • Metaliczny posmak w ustach.

Objawy trwają maksymalnie do kilkunastu godzin. Czas ten bywa różny w zależności od przypadku. Nigdy nie da się przewidzieć, w jaki sposób przebiegnie reakcja disulfiramowa i jakie przyniesie skutki. W skrajnych przypadkach spożycie alkoholu może doprowadzić do wystąpienia zawału, trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych, zapalenia wątroby, paraliżu, drgawek, reakcji psychotycznych, impotencji, zaburzeń na tle neurologicznym, niewydolności krążeniowo-oddechowej, a nawet śmierci. Disulfiram podczas reakcji disulfiramowej może także pogłębić wcześniej istniejące problemy zdrowotne.

Godziny otwarcia
 • Pon - Pt8:00 - 20:00
 • Sobota10:00 - 18:00
 • Niedziela10:00 - 18:00
Wszywka alkoholowa

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zawsze przed zaszyciem lekarz przeprowadza z uzależnionym szczegółową rozmowę, która ma na celu wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Najpierw chirurg podaje znieczulenie miejscowe. Zwykle tabletkę lokuje się w okolicy pośladkowej, na ramieniu lub łopatce, chociaż na wyraźną prośbę Pacjenta można umieścić ją w innym miejscu. Powyższe części ciała mają przewagę nad innymi dzięki możliwości całkowitego zakrycia blizny powstałej na skutek użycia skalpela, przy czym pośladek jest dodatkowo najbardziej bezpiecznym miejscem w sensie anatomicznym, ponieważ nie posiada skomplikowanych splotów nerwowych czy rozbudowanej sieci naczyń krwionośnych. Przystępując do zabiegu, chirurg nacina skórę sterylnymi narzędziami chirurgicznymi, a następnie umieszcza w niej odpowiednią dawkę leku na głębokości kilku centymetrów pod powięzią mięśniową. Dawka dobierana jest na podstawie masy ciała Pacjenta oraz stopnia zaawansowania choroby alkoholowej. Powstałą ranę zaszywa się szwami. W przypadku szwów nierozpuszczalnych, zdejmuje się je po upływie jednego lub kilku dni. Jeśli jest taka konieczność, np. w sytuacji, kiedy Pacjent nie odczuwa sił do stoczenia samodzielnej walki o trzeźwość, zabieg można powtórzyć po około ośmiu miesiącach. Zabieg zaszycia nie wymaga dłuższej rekonwalescencji, bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent może wrócić do domu lub do pracy. Nie jest konieczne zwolnienie lekarskie. W naszym gabinecie pacjent po zaszyciu otrzymuje stosowne oświadczenie o wykonaniu zabiegu. Korzystamy wyłącznie z oryginalnego leku: Disulfiram WZF produkowanego przez firmę Polfa Warszawa. Oryginalne medykamenty gwarantują skuteczność leczenia awersyjnego i bezpieczeństwo zaszycia alkoholowego.

11

W tylu miastach mamy czynne gabinety.

3791

Zadowoleni pacjenci po udanym zabiegu.

57

Doświadczonych lekarzy chirurgów.

97%

Pozytwynych opinii w internecie

Wszywka alkoholowa

Czy wszywka alkoholowa Esperal jest bezpieczna?

Poziom bezpieczeństwa zabiegu zaszycia alkoholowego zależy od kilku istotnych czynników. Najważniejszym z nich jest odbycie konsultacji medycznej z lekarzem, którego zadaniem jest wykrycie wszystkich potencjalnie istniejących przeciwwskazań. Lekarz również ustala dawkę, której wielkość determinuje skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu implantacji leku. Zbyt niska nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, zaś zbyt wysoka może spowodować silne zatrucie będące efektem reakcji Disulfiramu na etanol.

Osoby, których nie powinno się zakwalifikować do zabiegu chirurgicznej implantacji Esperalu to:

 • Pacjenci wykazujący nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku, w szczególności mowa tutaj o aktywnym składniku jakim jest: Disufiram,
 • Osoby z zaburzeniami psychicznymi,
 • Pacjenci cierpiący na niektóre choroby przewlekłe – o konkretnych z nich informuje lekarz podczas wizyty poprzedzającej zabieg. Najczęściej są to: choroby serca, choroby naczyniowo-krążeniowe, onkologiczne, nadciśnienie, choroby wątroby, nerek, trzustki.
 • Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią,
 • Osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu oraz te, które nie zachowały przynajmniej 24–godzinnej abstynencji. W przypadku niemożności spełnienia tego warunku Pacjent może się udać na detoks alkoholowy, a po zakończonym procesie odtruwania wrócić na zabieg implantacji wszywki. Postępowanie to rekomenduje się zwłaszcza osobom, które przechodzą przez ciągi alkoholowe. Dzięki temu można usunąć pozostałości po szkodliwych produktach przemiany etanolu, jednocześnie i wzmacniając organizm witaminami, minerałami i elektrolitami.

Masz pytania, zadzwoń do nas!

Wszywka alkoholowa

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Zabieg zaszycia nie jest inwazyjny. Implantacja jest szybka i całkowicie bezbolesna. Sam zabieg (razem z podpisaniem stosownych dokumentów) trwa ok. 30 minut. Pacjent przed zaszyciem nie musi wykonywać żadnych dodatkowych badań, nie musi również sam kupować leku: Disulfiram, ani okazywać skierowania na zaszycie. Najważniejszym warunkiem dopuszczenia do zaszycia alkoholowego jest całkowita trzeźwość pacjenta. Jeżeli pacjent zgłosi się na zabieg w stanie upojenia alkoholowego, nie zostanie do zabiegu dopuszczony. Mogłoby to grozić natychmiastowym wystąpieniem reakcji disulfiramowej, która w konsekwencji mogłaby wywołać nawet duży uszczerbek na zdrowiu pacjenta.

Ilość tabletek dla uzależnionego dobiera lekarz-chirurg po wstępnej konsultacji z pacjentem, zgodnie z masą ciała pacjenta. Dość istotną rolę, w dopasowaniu odpowiedniej dawki tabletek z Esperalem do konkretnej osoby, odgrywają też: jej wiek, płeć, ogólny stan zdrowia (czy cierpi na jakieś choroby lub schorzenia) oraz indywidualne życzenie każdego pacjenta.

Cennik

Nasza oferta

570
 • Orygialny lek esperal
 • Doświadczony personel
 • Wystawiamy zaświadczenie
 • Szwy rozpuszczalne
 • Znieczulenie miejscowe
 • Zabieg trwa do 20 min.
+48 732 082 858
Wszywka alkoholowa

Jakie są wskazania do zabiegu zaszycia alkoholowego?

Z zaszycia alkoholowego może skorzystać osoba o potencjalnie dobrym zdrowiu, która została zapoznana z konsekwencjami stosowania tej metody, a także wyraziła pisemną zgodę na zabieg, poświadczając dobrowolność swojej decyzji. Najczęściej na zabieg zgłaszają się osoby uzależnione, które chcą rozpocząć walkę z nałogiem alkoholowym, ale nie są w stanie samodzielnie utrzymać abstynencji. Wszywka alkoholowa Kraków to najskuteczniejsza forma wspomagania kompleksowego leczenia oraz pozwalająca przez około rok czasu utrzymać całkowitą abstynencję. Pacjenci najczęściej po zaszyciu podejmują inne formy terapeutyczne, które powoli pozwalają im żyć na nowo w całkowitej trzeźwości.

Wszywka alkoholowa

Jaki jest czas działania wszywki alkoholowej Esperal?

Czas działania wszywki alkoholowej Esperal Kraków to okres od około 8 do 12 miesięcy. Zabieg zaszycia alkoholowego można powtórzyć po 8 miesiącach od momentu wykonania pierwszej implantacji. Przez cały rok pacjenta obowiązuje całkowity zakaz picia alkoholu. Jeżeli po zakończeniu działania wszywki alkoholowej Esperal pacjent czuje, że terapia awersyjna trzyma go w ryzach, zabieg można wykonać ponownie. Oczywiście po wcześniejszym wywiadzie medycznym i ponownym wykluczeniu wszystkich ewentualnych przeciwwskazań.

Wszywka alkoholowa

Czy Esperal Kraków może się nie przyjąć ?

Wszywka alkoholowa Esperal może nie zadziałać. Może stać się tak, że organizm potraktuje lek Esperal jako ciało obce. Wtedy najczęściej w okolicach rany pojawi się niewielka torbiel, pacjent w takiej sytuacji musi niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zaszycie aby usunąć wszywkę. Pacjent może być także po prostu oporny na Disulfiram. Jest to lek jak każdy inny, to co działa na jednego pacjenta, może nie zadziałać na innego. Wówczas Esperal, analogicznie jak w przypadku oporności na antybiotyki, będzie działał na organizm osoby zaszytej bardzo słabo lub nie zadziała w ogóle.

Wszywka alkoholowa

Jak długo goi się miejsce implantacji?

Czas gojenia się miejsca zabiegowego waha się od 7 do 10 dni. W tym czasie powinno się ściśle przestrzegać zaleceń wydawanych przez lekarza. Jeżeli pacjent uzna to za konieczne może umówić się na ponowną wizytę w celu odbycia kontroli medycznej. W naszym gabinecie wizyta kontrolna jest bezpłatna.

Wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa Esperal wspomaga kompleksowe leczenie alkoholizmu

Po zabiegu zaszycia alkoholowego warto przypomnieć pacjentowi, że wszywka alkoholowa nie powinna być stosowana jako jedyna forma leczenia uzależnienia. Po zaszyciu warto wspomóc się różnymi formami psychoterapii. Zamknięte ośrodki leczenia uzależnień oferują profesjonalne i kompleksowe leczenie uzależnień, poprzez różne formy terapii. Podczas całego okresu w zamkniętej placówce można wspomagać się terapią awersyjną w postaci wszywki. Zamknięte ośrodki leczenia uzależnień najczęściej zapewniają terapię przygotowane przez specjalistów i dostosowane przede wszystkim do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Ma on tam całodobową opiekę. Początkowo uzależnieni mogą korzystać też z spotkań w gronie Anonimowych Alkoholików. W takiej grupie uzależnieni z podobnymi problemami mogą się wzajemnie wspierać i motywować do życia w całkowitej trzeźwości.