Kroplówki są najlepiej wchłanianą formą skutecznej regeneracji organizmu, a także suplementacji. Dlatego wykorzystywane są także do procesu jakim jest odtruwanie alkoholowe. Wlewy wykonywane dożylnie dostarczają elektrolity, witaminy oraz minerały, gwarantując ich natychmiastowe przyswojenie i ogólną regenerację organizmu człowieka.

Kroplówki wykorzystywane podczas odtruwania alkoholowego są podawane za pomocą kaniuli dożylnej, inaczej nazywanej wenflonem. Ratownik wykonuje wkłucie zwykle w okolicy zgięcia łokcia. To bardzo prosta i co najważniejsze bezpieczna procedura, a dzięki doświadczeniu naszych specjalistów ‒ również całkowicie bezbolesna.

W skład kroplówek wykorzystywanych w procesie odtruwania alkoholowego mogą wchodzić rozmaite związki aktywne. Jednakże swego rodzaju podstawą, jeżeli mowa o kroplówkach służących odtruwaniu, będzie to zawsze roztwór soli fizjologicznej, który w swoim składzie zawiera: glukozę, mieszankę elektrolitów oraz magnez.

Tego rodzaju mieszanka pozwala na skuteczne wyeliminowanie głównych przyczyn złego samopoczucia osoby nadużywającej alkohol, odpowiednio nawadniając organizm i uzupełniając potrzebne niedobory. Zdarza się, że odtrucie alkoholowe jest dodatkowo wzbogacane o inne substancje, mające na celu przyspieszenie regeneracji organizmu Pacjenta, neutralizujące wolne rodniki tlenowe czy oczyszczające wątrobę. Wtedy w skład indywidualnie dobranej kroplówki może wchodzić:

  • witamina C,
  • witaminy z grupy B,
  • koenzym Q10,
  • ornityna.

Tak, świadczymy usługi odtruwania alkoholowego z dojazdem do domu Pacjenta. Cechuje nas 100% dyskretność i anonimowość.

Odtruwanie alkoholowe oraz czas jego trwania w dużej mierze zależy od stanu Pacjenta, który zgłosi się do gabinetu. Szacuje się, że cały proces może trwać od 40 minut, nawet do 3 godzin. Warto podkreślić, że ratownik medyczny pozostaje z Pacjentem tak długo, jak tego osoba poddawana procesowi odtruwania potrzebuje. Osoby korzystające z oferty naszego gabinetu nie muszą się obawiać, że lekarz lub ratownik medyczny wyjdzie w momencie, gdy Pacjent nie będziesz na to gotowy. Cechujemy się dbałością o komfort każdego Pacjenta, który się do nas zgłasza.

Tak, odtruwanie alkoholowe jest bezpiecznym procesem. Nad przebiegiem odtruwania zarówno w domu Pacjenta, jak i stacjonarnie w gabinecie czuwa doświadczony ratownik medyczny lub też lekarz. Nie ma znaczenia czy Pacjent zgłosił się na kompleksowe odtruwanie alkoholowe czy na zwykłą suplementację. Nasi specjaliści dobierają indywidualnie pod każdego Pacjenta odpowiedni skład kroplówki na podstawie szczegółowej rozmowy, która ma na celu ocenę ogólnego stanu zdrowia osoby, która chce się poddać procesowi odtruwania i wykluczenie ewentualnych interakcji z przyjmowanymi przez Pacjenta lekami.

Każda osoba, która chce skorzystać z odtruwania alkoholowego powinna w pierwszej kolejności skontaktować się z nami telefonicznie w celu ustalenia dokładnej daty i godziny odtruwania. Reszta jest już w naszych rękach.

Do każdej osoby, która zgłosi się na odtruwanie alkoholowe w naszym gabinecie podchodzimy w sposób indywidualny. Podobnie jest w przypadku częstotliwości wykonywania odtruwania alkoholowego. Przebieg i częstotliwość wykonywania tego procesu każdorazowo ustalane jest przez specjalistę podczas wywiadu medycznego z Pacjentem.

Pierwsze efekty procesu odtruwania alkoholowego można spodziewać się w bardzo krótkim czasie od wykonania zabiegu. Pacjenci, którzy korzystali z odtruwania odczuwali zwiększenie energii i koncentracji oraz znaczne polepszenie samopoczucia już na kilkanaście minut po zakończeniu procesu odtruwania. Efekty te spowodowane są natychmiastowym nawodnieniem organizmu i uzupełnieniem niezbędnych elektrolitów.

Co jest szczególnie ważne, nagłe zaprzestanie spożywania alkoholu może stanowić bezpośrednie zagrożenie nie tylko dla zdrowia lecz również życia alkoholika. Grozi to silnymi skutkami zespołu odstawiennego. Odtrucie alkoholowe pozwala na ich uniknięcie, dodatkowo wspomagając regenerację wątroby Pacjenta czy też układu nerwowego. Nasz gabinet podczas procesu odtruwania uzupełnia zabieg o podanie specjalnie dobranych leków, które umożliwiają zrelaksowanie się i zniwelowanie uczucie niepokoju czy lęku.